Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

MotoShop, Retro: 

 

 

 

Podporuje mojeID

Jak měřit velikost psa

JAK SPRÁVNĚ ZMĚŘIT VELIKOST PSA

 

- měříme vždy ve stoje za pomocí druhé osoby
- pozorně si přečtěte každý bod tohoto návodu
- měřte přesně, nikdy NEPŘIDÁVEJTE CENTIMETRY podle svého uvážení, POTŘEBUJEME MÍRY PSA, né oblečku.

Pejska měřte pomalu, nespěchejte, pokud je pejsek neposedný, měřte raději za pomoci druhé osoby, velikost oblečku teď máte pevně ve svých rukou. Snažte se měřit přesně, tak, aby metr pejska příliš neztahoval, ale aby nebyl ani příliš volný. Nikdy nepřidávejte centimetry podle svého uvážení, potřebujeme míry pejska, né oblečku, víme, v jakých místech přidat na objemu, aby se pejsek cítil dobře. Přidávání centimetrů k uvedené míře psa závisí na druhu oblečku, druhu materiálu, délce srsti, typu postavy, atd., pokud tedy přidáte nějaké centimetry už při měření, je jisté, že obleček nebude sedět, jak by měl. Při výrobě oblečku vycházíme z uvedených údajů o pejskovi, který je měřen dle tohoto návodu, tudíž na tělo.  Pokud dodržíte všechny rady uvedené zde v tomto návodu, obleček bude ušitý tak, jak má být.

Měřte prosím dle nákresu a níže uvedeného popisu:

 

Měření pejska:1. DÉLKA ZAD - měříme od kohoutku po kořen ocasu (POZOR! né od krku či obojku, nýbrž od kohoutku). Při měření zvedneme ocásek směrem nahoru, tak se nám ukáže místo, kam měřit. Metrem kopírujeme tělo. Hřbetní hrbol neboli kohoutek se nachází na hřbětě psa a je to nejvyšší místo hřbetu, výše už má pes pouze krk a hlavu.


2. OBVOD HRUDNÍKU - měříme na tělo, v místě, kde je hrudník nejobjemnější.


3. OBVOD KRKU - měříme na tělo, šikmo, směrem dolu širší část krku, od úrovně kohoutku.


4. OBVOD PASU - měříme na tělo, u slabin

5. VÝŠKA V KOHOUTKU - POZOR!! TUTO MÍRU NEMĚŘÍME U ZDI!!, nýbrž, měříme od kohoutku tak, že metr přiložíme v místě kohoutku přesně na páteř a spustíme po těle až dolu k podlaze. Kopírujeme tělo psa.

Každý pejsek snese jinou délku nohavic. Pokud si chcete určit sami délku nohavice (platí u kombinéz), měřte od kohoutku k místu, kde by měla nohavice končit.  Touto mírou si sami určíte délku nohavice. Je nutné, aby jste i tuto míru připsali do objednávky jako doplňující informaci s názvem „Délka nohavic“.


6. HLOUBKA HRUDNÍKU (tuto míru požaduji pouze u velkých plemen psů) - měříme středem těla, od spodní strany obvodu krku k místu těsně za přední nohu.


7. ŠÍŘKA HRUDNÍKU (tuto míru požadujeme pouze u velkých plemen psů) - měříme mezi předníma nohama

V této kategorii není zatím žádný článek.